Žila jsem na Bali

Měla jsem sen, odstěhovat se a žít na Bali. Roky jsem sledovala zasněně nádherné fotky pláží. Když jsem viděla fotky na Facebooku z různých dovolených, tak jsem si posteskla.

Vadila mi zima, šeď, vadilo mi v Čechách tolik věcí… Bali mi přišlo exotické, přišlo mi jako nádherný ráj. Teplo, moře, usměvaví a milí lidé, úžasná exotická jídla. Tak jsme se tam jako rodina i s přáteli přestěhovali. Upřímně? Je nádherné a miluju ho dodnes. Nejvíc mě tam baví klidná a jemná energie. Větší kolektivní pohoda a zbožňuju exotické čerstvé ovoce a smothie. Baví mě oceán, pláž a jejich „wahrungy“ – bistra, která mají udělané i z garáže. Miluju motorku a teplý vítr ve vlasech. I trošku ten adrenalin, když jedete pod palmami – úmrtí je možné ze spadnutí kokosu na hlavu :). Bali je moje srdcová záležitost a velká láska.

Ale…

V Čechách se máme fakt dobře. Pro každodenní žití máme jednu z nejkrásnějších a nejbohatších zemí této planety. Máme nádhernou rozmanitost ročních období, nemáme tu nebezpečná zvířata od šelem po jedovatý hmyz či jinou havěť. Máme velmi bezpečný kraj. (Žádné zemětřesení, sopky atd.)

Máme tu pohodlnou dopravu, nízký provoz (V porovnání s Asií i ranní zácpy jsou hodně v pohodě.) Máme tu vyřešený odvoz odpadů, úklid veřejného prostranství. (Lidé tu hromadně nepálí plasty jako se to děje běžně na Bali. Tam je pálí běžně na rýžových polích a vytváří to velký toxický smrad.) Máme tu zadarmo školy, velmi levné zdravotnictví na špičkové úrovni. Máme tu spoustu věcí…

A hlavně. Sám sebe si člověk veze všude s sebou. Co jsem si nevyřešila v sobě v Čechách a myslela si, že se to nějak spraví, tak se nespravilo ani na druhém konci světa a na Bali mi to dalo slušně pár facek.

Musím říct, že dneska fotky nádherných pláží mě nechávají chladnou. Určitě jsou krásné, ale stejně tak krásné jsou naše stromy a květiny. Miluju cestování a rozmanitost. Těším se zas na nějakou krásnou cestu i palmy a těším se moc i na Bali, ale doma je doma. A hlavně doma uvnitř sebe. A o to je nejdůležitější se starat a kultivovat. Přeji krásné dny :).

Irena Brejchová
Irena Marek Brejchová je žena, co obdivuje život. Miluje seberozvoj, komunikaci s lidmi, zbožňuje být mámou svých dětí. Její zálibou je střevní mikrobiom a seberozvojové techniky ZDE. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.