A proč už neřeším minulost?

Taky se vám stává, že něco děláte, na něco se zaměřujete a v hlavě se vám začne rojit vzpomínka na něco z minulosti a hlava by se tím chtěla zabývat? Začne vytvářet názory, postoje, rozvíjet to a přitom to nikam nevede?

Aspoň mně se tohle dělo a došlo mi, že to je něco, co všechno můžu nechat spát. Pokud se to objeví, uvědomím si to, stopnu to a zaměřím pozornost na něco jiného. Je to jen o praxi a trénování.

Proč to můžu nechat spát?

 V životě mám věci, za které jsem se dost styděla a které se mi vracely. Pomohla mi myšlenka, že všechny buňky v těle se obnovují za 11 měsíců. Tudíž, člověk před 11 měsící je už mrtvý. Můžu obviňovat, řešit, zabývat se někým, kdo je dávno po smrti? Neeee. Dnes tu je úplně obnovený člověk… Už i dnes jsem jiný člověk než včera…

Navíc zabýváním se minulostí se neuvěřitelně zpomaluje rozvoj člověka. Mozek je neuroplastický a dokáže neuvěřitelné věci. Dokáže vytvářet nová neuronová spojení a vytvářet úplně nové verze života. Přeměna člověka je možná, naprosto a komplexně.

Je možné si vytvořit novou verzi sebe dokonce tak, jak sami budete chtít. Ale není to přes noc a je to proces. Stojí to za to a moc!

Jak začít? Sedněte si a napište si, jaký chcete žít svůj život za 2-3 roky. Pište ho v přítomnosti a dovolte si ho napsat s tím, co skutečně chcete a co si přejete. Nalepte si ho někam a denně si ho čtěte. Zabýváním se v hlavě novou verzí vašeho života je rozhodně lepší, než utíkat do nesmyslné minulosti. Navíc, podpořit svou verzi života můžete i pomocí každodenní meditace (ZDE).

Tím přetvoříte a podpoříte to nové a umožníte si mnohem krásnější verzi svého života. Teď už jen začít :).

Irena Brejchová
Irena Marek Brejchová je žena, co obdivuje život. Miluje seberozvoj, komunikaci s lidmi, zbožňuje být mámou svých dětí. Její zálibou je střevní mikrobiom a seberozvojové techniky ZDE. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.