Znáte svou cenu?

Troufám si říct, že naší obrovskou Achillovou patou v životě je vědomí vlastní hodnoty, či nehodnoty.

Sama mám chvíle v životě, kdy proudím, jsem spojená se svým cítěním, duší, cítím, jak mnou proudí životní energie, cítím se silně a věci se mi krásně daří…

Pak jsou chvíle, kdy začnu posuzovat, hodnotit v hlavě, srovnávat se s ostatními (nebo kývnu na hodnocení ostatních – které mi jde do myšlenek) a proudící kanál lásky, hojnosti „uškrtím“, že místo obrovského toku ke mne proudí jen nepatrné množství.

Cítím po nějaké době bolesti v těle a nekomfort. V hlavě jsou myšlenky, které nahlodávají mou jistotu a čím více jim naslouchám, tím je mi hůře. Dříve mi bolestný stav vadil a dnes chápu, že je to dar – který mi ukazuje, že si svým postojem a myšlením ubližuji!

Učím se vnímat a cítit skrze vlastní bytí. Jsem… Nehodnotím, neposuzuji. Proudím. Je to stav aktivního plynutí a upřímně – tento stav mám moc ráda. Cítím, že jsem součástí všeho a všech, ale pozornost dávám do svého těla, vnímání, tvoření a svého života.

Každý z nás má obrovskou hodnotu, obrovský potenciál v sobě. Dokud si zbytečně nevytváříme odpor strachem a hodnocením.

Jaký máme sami k sobě postoj, je nejvíc důležité! Proč? Protože tím ovlivňujeme svůj život. Na naše myšlenky a co vysíláme, reaguje okolí. A pokud si vůbec nevěříme, nemůže nám věřit okolí. Naopak, najdou se lidé, kteří naši důvěru budou podemílat. Než si uvědomíme, že takhle ne a ten nepříjemný stav nás vyburcuje k rozhodnutí a ke změně.

Učíme se znát svou cenu. Učíme se za sebe stavět. Učíme se, že nejpodstatnější člověk je ten, se kterým jsme 24 hodin denně ve dne v noci a i když bychom se pro ostatní někdy rozkrájeli, nejdůležitější je opírat se o vlastní vnímání a cítění. Vnímat barometr, kterým jsou naše emoce a ukazují nám cestu. Tím zjišťujeme vlastní hodnotu.

Naši hodnotu máme, měli jsme ji hned po narození a bez ohledu na to, co jsme v životě zpackali, máme ji pořád stejně.

Je pro mne úlevné uvědomění, že hodnotu máme jen tím, že jsme… A hlavně, že svou hodnotu nemusíme nikomu dokazovat! Je ale úžasné se rozvíjet, učit se nové věci a stávat se novou verzí sebe! A to je neustálá proměna a nekončící proces…

Takže se podívejte do zrcadla na to, jak skutečně krásní jste… Jste mnohem víc, než si právě teď myslíte… Skutečně se na sebe dívejte a jen se vnímejte… Není na čase se skutečně objevovat?

Irena Brejchová
Irena Marek Brejchová je žena, která objevuje život. Miluje metodu JIH, boha/vědomí/universum, samotný život. Jejím koníčkem jsou nádherné náramky z Bali, které zprostředkovává v České republice ZDE. Její vášní je kosmetika TIanDe. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.