Změna je život

Celý život o sobě tvrdím, že jsem sova. Milovala jsem chodit spát pozdě, užívat si večer a noc. Klidně pracovat, tvořit si, číst si či odpočívat.

Měla jsem sen vstávat ráno a mít dlouhý den, všechny pokusy byly marné a přijala jsem svou realitu, že jsem noční typ a vstávání je pro mne náročné.

Když jsme přijeli na Bali, došla mi konečně věta: „Můžu změnit úplně všechno.“ Najednou ve mne prošlo hluboké Jo-AHA a já vnímala, jak tolik věcí si obkecávám, proč je vlastně takhle mám:

„My to tak měli v rodině. Mám to takhle odjakživa. Důkazy pro to mám v minulosti… Nebo v sobě… Mám přece tolik strachů a vidím, proč to nejde..“ (Například jsem takové znamení, mám to nastavené ve hvězdách…)

A co se tím přestat zabývat, obkecávat a prostě a jednoduše to změnit? Změnit se dá všechno.

ZMĚNIT SE DÁ VŠECHNO.

Tahle věta mi cinkla ve chvíli, kdy jsme s Jaruškou Matuškovou seděly na jídle a ona mi říká: „Ve svém životě jsem změnila úplně všechno. A tohle dám taky.“ (Mluvily jsme o učení Aj a řízení motorky – obě varianty pro Jarušku byla spíš noční můra)

A víte, co? Mne tady došlo, kolik věcí můžu měnit. Jenom proto, že jsem se proto rozhodla! A prostě tu energii, kterou dávám do obkecávání a pohodlného alibismu, abych nemusela, raději dala do aktivity, abych to skutečně dělala!

Zároveň – netlačím na sebe. Pokud cítím, že něco teď nechci, je to v pořádku.. Ale pokud vnímám, že mi to začíná obkecávat hlava, o to víc do toho jdu.

A tak teď vstávám v 5 hodin. Dále měním svůj postoj ke studené vodě a učím se v ní plavat. (Nemám ráda koupání ve studenější vodě a zjistila jsem, že na Bali vířivky o 35 stupních fakt chybí!! :-D). Učím se indonéštinu. Včera jsem večer ulehala s tím, že jsem unavená, že indonéštinu dneska ne. A najednou jsem se v tom cítila velmi nepohodlně. Vzala jsem telefon, otevřela aplikaci Duolingo a dala tomu 10 minut. 10 minut, díky kterým mám mnohem lepší pocit. Usínám s radostí, že umím nová slovíčka. A to mne posouvá k další radosti…

A proč o tom píšu? Sami víte, kde chcete cokoli změnit. Od drobnosti něco začít. Začněte. Prostě to udělejte. Víte už tolik věcí, ale moudrost je to, co víte, skutečně dávat do života.

Zároveň, netlačte na sebe. Například sama chci cvičit. Začínám postupně. Pokud se na to vrhnu intenzivně, vím, že to dlouho nevydržím. Začínám  tak, že se protahuju lehce ráno a občas přes den. Netlačím na sebe. Připouštím, že můžu cvičit. Fakt to miluju. V jemnosti a v laskavosti k sobě. Vnímám se. Cvičím jen cca 10 minut. Možná by hlava řekla, že to ani není cvičení, ale mám z toho skvělý pocit. Je to každý den a cítím, jak tělo na to reaguje a mám chuť víc a víc.

Nemagořte se rozumem, co musíte a nesmíte, nevyčítejte si. O tom to není. Dělejte to pro sebe a zjistíte, jak velkou z toho budete mít radost a ta vás bude motivovat k dalším změnám. Ale změna je život! Připustťe si, kde ji chcete udělat a kde si to sami úplně zbytečně brzdíte.

Krásný den!

Irena Brejchová
Irena Marek Brejchová je žena, která objevuje život. Miluje metodu JIH, boha/vědomí/universum, samotný život. Jejím koníčkem jsou nádherné náramky z Bali, které zprostředkovává v České republice ZDE. Její vášní je kosmetika TIanDe. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.