","sameAs":["https://www.facebook.com/irena.brejchova.3"]}]}

Proč pracujete?

Každý z nás jsme pracovali, pracujeme, nebo pracovat budeme. Předpokládám, že pracujete, věnujete se nějaké činnosti, za kterou máte zaplaceno, ať už je to mateřská, jste zaměstnaní, nebo podnikáte.

Položte si otázku, proč pracujete?? A zkuste si odpovědět alespoň více než jednou odpovědí…

coffee-2306471_1920

Jaký je Váš výsledek?

___________________________________________________________

(Protože musím, protože to miluju, protože potřebuju peníze, protože…. Najděte si Vaši odpověď a buďte k sobě upřímní. Uspokojuje Vás Vaše odpověď?

Sama pracuju v oblasti seberozvoje metodou JIH a v TianDe, kdy se věnuji poradenství a prodeji produktů pro krásu a zdraví z tibetsko-čínské medicíny. S manželem máme už přes rok celorepublikový eshop nakupuj-tiande.cz a kamennou prodejnu v Ústí nad Labem. Je to pro mne oblast úplně nové práce.

Odpověď na otázku: Proč pracuju? Byl pro mne šok. Jako vždy jsem odpověděla, že to dělám proto, že mne to baví. Nebyla to tentokrát ale uspokojivá odpověď. Brečela jsem u toho mé přítelkyni Jarce Matuškové a cítila se velmi, ale velmi skříple. Zjistila jsem, že něco je fakt špatně a nevěděla jsem, co.

Říkala jsem si, to to mám zabalit? A musela jsem si začít nalévat opravdu čistého vína sama k sobě. Dostala jsem se do bodu, kdy se za něčím honím a přitom mne to vůbec, ale vůbec neuspokojuje.

girl-1064659_1920(1)

Proč?? Protože pracuju z důvodu strachu, který mne nutí k pocitu, že stále něco musím. Do podnikání s manželem jsme dali hodně peněz, času, energie. Je to takové naše další dítě, které z vnějšího pohledu může stále něco ohrožovat – výpadky zboží od dodavatele, nedostatek financí, které jsou např. na zaplacených dobírkách, které ještě fyzicky nemáme a měli bychom je mít na zaplacení zboží, které potřebujeme nakoupit. Strach, zda přijdou zákazníci, strach, zda to uplatíme…

Tyhle myšlenky strachu asi znáte – možná v jiné oblasti. ALE… Je jen na Vás, zda na ně začnete kývat. Přijdou Vám do hlavy, do pocitů a pokud na ně kývnete, skřípnete se a honíte se…  A já se honila… Kde byla moje radost z tvoření?? Nebyla… Naopak jen hořké ublížení, hodně myšlenek, jak toho mám moc a spousta důkazů, které mi to potvrzovaly.

Moje odpověď na otázku: Proč pracuješ? Byla: “Abychom měli nové zákazníky”. A Jaruška se mne dál ptala: „A proč potřebuješ nové lidi?“ A moje odpověď byla: “No… aby nebyl průser.“

Podnikejte s vnitřním záměrem (o kterém hned nemusíte vědět), aby nebyl průšvih a já Vám zaručuju, že si tvoříte do budoucna pěkný malér.

Musela jsem si položit důležitou otázku: CO DÁL? Takhle to fungovat nebude!!

folk-3224901_1920

Nejtěžší na tomto podnikání je pro mne nepodléhat stresu, který nevyvolává nic víc, než pouhé myšlenky v hlavě. Pokud začnu mít pocit, že toho mám opravdu hodně a začnu na tyhle myšlenky kývat, opravdu se děje to, že jsem vnitřně nervózní, mám pocit, že toho je tolik a mám fakt málo času a výsledek? Neustále mám další důkazy o tom, že toho je moc…

 Moje iluzorní realita v hlavě se potvrzuje skrze mraky důkazů ve vnějším světě. Při tom „viník“ je jen můj POSTOJ! Je jednoduché obvinit firmu, manžela, kolegy, práci, že toho je hodně.. Ale… Opravdu – tohle je JEN A JEN o mne!!

Stejně jako Váš život je jen a jen o Vás. Nalila jsem si čistého vína, že takhle nejsem šťastná. A uvědomila si, že potřebuju něco změnit. A nejen o tom mluvit. )

Dala jsem si čas pro sebe, kdy jsem si zodpovídala na otázku, proč pracuju… Dovolila jsem si přijmout to, že jsem ochotna tohle všechno ztratit a začít klidně od píky znovu, ale nejsem ochotna ztratit sebe a naplněný život.

A??

A zase cítím sebe a cítím, že mne to prostě baví. Nemusím končit svou práci v TianDe. Ale… Udělala jsem drobné změny, o kterých jsem před tím jen mluvila, ale NEDĚLALA. A změnila jsem konečně svůj postoj!

to-reach-2697951_1920

A co vy 😊. Proč pracujete? 😊

Irena Brejchová
Irča Brejchová je terapeut, lektor a vizionář, který věří v neomezené možnosti každého z nás. Pomáhá lidem ke šťastnému a spokojenému životu, díky terapeutické technice emočního naciťování metodou JIH a skrze její neochvějnou lásku a víru v sebe a každého z nás. Inspiruje stovky lidí k lepšímu životu s úsměvem. Je spoluautorkou metody JIH, autorkou ebooku Tajemství šťastného života a projektů Tancem k sobě. Její vášní je také přírodní kosmetika TIanDe. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Comments

Add comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.