Pravda o metodě JIH

Jako bývalá autorka metody JIH bych vám chtěla říct můj pohled na tuto metodu. Tváří se jako metoda, ale metoda to ani vlastně není.

  • Pod pojmem metoda si představím ucelený systém, který má jasná pravidla. Je logicky a srozumitelně ukotven, ohraničen – po čase vždy zestárne a ztrouchniví, protože život je neustálý vývoj a metoda se nedokáže dostat přes své zaběhnuté zdi…

JIH je živoucí organimus, který se neustále vyvíjí, stejně jako život. Autorky Jarka MatuškováHanka Mokrá jsou na sebe tak přísné, že na sobě každičký den uplatňují vše, co doposud poznaly a co se naučily. Jsou naprosto stejné v osobním i pracovním životě a vlastně nepoznáte žádný rozdíl. Neustále na sobě pracují, životní nezdary a „rány“ života samozřejmě také zažívají a ne opravdu málo, ale jdou dál.

Naopak, umí je využít jako posun, výzvu, hledají další možnosti. Neustále mezi sebou komunikují, vnímají a stále dbají na to, aby informace, které žijí a zjišťují, byly opravdu čisté a aby myšlenkou nezkřivily člověku ani vlásek. Nezažijete u nich nátlak, manipulaci, zostuzení – ani při sebevětším selhání.

 JIH je v energiích neustále silnější, má obrovitánský záběr pomoci a ani kouč metody JIH, ani já (trávila jsem s nimi poměrně dost času), jsem vůbec nebyla schopna dohlédnout a vidět obrovskou práci a píli obou autorek.

Po společném žití na Bali se ukázalo, jak hraju role, jak velký je rozdíl mezi Irenou na Facebooku, v práci, v osobním životě… A především v tom vnitřním životě – v rozmezí myšlenek a emocí – protože tady je skutečný JIH. Ukázalo se, jaké skutečně poznání mám – jako teorii v JO-AHA, že to chápu, ale není to vůbec v každodennosti a v emocích odžité a především praktikované.

 Naopak autorky každé poznání a každý posun důkladně odžívají a poté teprve jdou pro další poznání. Díky tomu mají velmi silnou, čistou a krásnou energii a jsou schopny pomáhat do takové míry, že zachraňují životy, pomáhají ve firmách, v podstatě neexistuje oblast života, kde by nepomohly. Pokud umíte cítit, nacítíte doslova boží energii v člověku (lásku, pravdu) – nepřeháním. Světlo, které vám ukaže ty vaše stíny… Přitom, jsou naprosto normální, obyčejné ženské, které si na nic nehrají, a proto dodnes není viditelné, co všechno umí.

Mne samotné mnohokrát zachránily život a bez jejich pomoci bych už dnes tyto řádky nepsala. Kvůli mne se brzdil vývoj JIHu, protože holky mi dávaly prostor, věřily, že pochopím, nechtěly mi ublížit a nedovolovaly si být plně samy sebou.

Obě jsou neskutečně lidské, pravdivé, mají obrovské poznání a moudrost. Nad nikoho se nepovyšují a neuvěřitelně uctívají a milují lidi. Sdílet s nimi jakkoli život, mít možnost je poznat, je obrovská čest. Absolvovat jejich kurz, nechat si od nich pomoc – je opravdu obrovitánská možnost – protože ony opravdu posunou a zlepší Váš život. Bez Vás a Vašeho rozhodnutí a aktivního posunu se změna nestane – ale to, co ony umí je naprosto slovy nepopsatelné.

Zním teď jako fanatyčka – nejsem. Jsou chvíle, kdy mé ego je nesnáší za jejich upřímnou přímou pravdu bez okolků, kdy trefí přesně do černého. Přitom, říkají to s naprostou láskou bez jakékoli formy manipulace či zranění. Naopak to dělají proto, aby ušetřily člověku potíže (jako nemoci, krachy, smrt, či naopak našly ty nejlepší možnosti pro něj.)

Až na Bali pod jednou střechou jsme poznaly, jak propastný rozdíl mezi námi je (nebylo to vůbec jednoduché pro nikoho z nás). A já teprve zažívám, jak holky dokáží využít maximum z každého dne v myšlení, v konání, v užívání si dne, v legraci, v naprosté přirozenosti a v naprosté úctě i pravdě k druhým.

Když jsem zjistila plně pravdu, kterou jsem tušila, ale sama ji před sebou, holkama a světěm hodně dobře schovávala, měla jsem pocit naprostého selhání, obrovského studu a pocit, že nevím, jak fungovat dál.

Opět to byly holky, které přes všechno mi daly láskyplnou náruč a pomocnou ruku.

Teprve tady mi došla síla a jednoduchost JIHu – poznání a chyby, i sebevětší selhání neobracet proti sobě, ale nechat JIHem pomoci, vyčistit a navrátit do boží podstaty – a pak do minulosti se nevracet!! A napřímit a využít úplně novou energii plně do nového žití…

Holky vám umožní naprostý restart Vašeho života – umožní Vám tu nejluxusnější verzi Vašeho vnitřního světa – v boží podstatě a ve všech oblastech Vašeho žití. Ukáží Vám, jak se sebou můžete pracovat, abyste z toho získaly a vytěžily maximum pro Váš život.

A já?

Na sobě pracuju! Kvůli sobě, protože to sama sobě hodně dlužím. A sama sobě moc moc přeju, aby mi to vydrželo a posouvala jsem se dál.

Upřímně – neznám jiné 2 osoby, které by dokázaly fungovat, jak fungují ony. A moc Vám přeju, abyste je mohly taky poznat!

S láskou Irena Marek Brejchová

Irena Brejchová
Irena Marek Brejchová je žena, která objevuje život. Miluje metodu JIH, boha/vědomí/universum, samotný život. Jejím koníčkem jsou nádherné náramky z Bali, které zprostředkovává v České republice ZDE. Její vášní je kosmetika TIanDe. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.