Nebuď jako chameleón

Viděli jste film Nevěsta na útěku? Hraje tam Julie Roberts a je to film o tom, že každému muži před svatbou prchla před oltářem. Ke konci je, že zjistí, že se tak přizpůsobuje mužům, že ani sama neví, kdo je a co sama má ráda. Že sama ani neví, jaká má ráda vajíčka.

Tenhle film jsem viděla před 13 lety. Tohle si pamatuju. Byl pro mne důležitý, protože jsem zjistila, že sama se tak přizpůsobuju partnerům, se kterými jsem byla, že jsem ztratila ponětí o tom, kdo jsem já. Co sama mám ráda.

Začala jsem se hledat.

Jenže, je to proces a práce. Jsem na Bali a zjistila jsem, že mám v sobě naučený systém se v energiích přizpůsobovat lidem, se kterými jsem. Přesně jako chameleón. Myslela jsem si, že už to nedělám o to hlubší bylo jo-aha sledovat v dalších úrovních, že stále ano.

Proč? Protože to je v podstatě bezpečnější, pod tím vším je strach z nepřijetí…

Kdo jsem já? Co mám ráda? Protože já to teď nevím!

Potřebuji poznávat novou verzi sebe samé, poznávát sebe, ale nově. Překonávat stará omezení. Psala jsem minule článek o tom, že zde měním, co můžu. A úspěšně v tom pokračuji.

Překračuji to, co nemám ráda

Je zajímavé sledovat, jak například hluboký odpor mám ke studené vodě. A jak tělo na to reaguje stresem. Nereaguje na vodu, ale reaguje na moje myšlenkové procesy. Píšu to tady, ale včera mi to zvědomovala Jaruška Matušková a rovnala mi to metodou JIH a já dnes ráno ležela v posteli, uvolňovala vědomě tělo a poprvé první, co jsem ráno po probuzení udělala, skočila do bazénu.

Poprvé jsem cítila, že mi voda nepřišla studená a i to překvapení, že to je jinak… Mám rozhodnutí měnit a poznávat sebe. Svoje nové já a zjišťovat, kdo skutečně jsem.

Mám jeden sen. Vzít motorku a objet si sama kus ostrova Bali. Jen sama se sebou. Jet na místa, které neznám a prostě jet a zastavit tam, kam mě pocit zavane.

Moc se na to těším. Dřív bych si tohle neuměla představit. Ale pracuju na tom, abych cítila důvěru v život, důvěru v boha a mohla se plně o ni opřít. Já už se nechci v životě bát. Jsou chvíle, kdy cítím, že je to tak zbytečný. Není to potřeba. A cítím, že se naplno potřebuju ve všem opřít o sebe samou…

Naopak, otevřít se důvěře a povolovat, neočekávat ataky, či potíže, ale lásku. Protože to, co očekávám, to si v životě tvořím! A my jsme v kolektivním myšlené tolik naučen na problémy!  

Dřív čeho jsem se bála, z toho jsem chtěla utíkat, nebo jsem obviňovala situace, lidi, sebe, okecávala si to, místo toho, abych šla přes to a překonala to! O to víc teď chci jít přes své strachy! Potřebuju to. Bytostně. Kvůli sobě.

Dnes poprvé mám své první živé vysílání Tancem k sobě. Jít před kameru a veřejně vysílat na Facebook. Zakořeněný strach, co si o mne myslí ostatní se chvílemi probouzí k životu. Znám, jak často před ním couvám. Už nechci… A tak to hážu bohu na krk a dávám absolutní důvěru. Opírám se o JIH, o sebe, o důveru a o mou lásku k tanci.

Vím, že mám spoustu omezení. V těle jich je spoustu. Tady na Bali vnímám o to víc, jak obrovsky jsem zatuhlá stresem a naučenou kontrolou, kterou jsem navyklá držet. Sama jsem překvapená, že mám ztuhlé a zatuhlé tělo. Moje navyklá potřeba dokonalosti, potřeba vyhovět ostatním, atd. Vše uložené v těle. Je ale úžasné, jak to tělo je boží parťák a přes všechnu nerovnováhu drží, dělá maximum a je schopno vše vyrovnávat a je zdravé, jsem mu obrovsky vděčná! A taky jsem ráda, že tu mám naše pomocníky pro život – jako je Slaviton, náplasti na bolest – od TianDe.

Dovoluji si pouštět. A měnit to. Chci žít pro sebe a učím se to… A víte co? Jsou chvíle, kdy cítím strach. Ale chvíle, kdy se cítím tak krásně a nově a tohle chci poznávat… Poznávat život v nových formách! A poznávat sebe. Už žádný chameleón!

Přeji Vám krásný nový den – Váš den!

Irena Brejchová
Irena Marek Brejchová je žena, která objevuje život. Miluje metodu JIH, boha/vědomí/universum, samotný život. Jejím koníčkem jsou nádherné náramky z Bali, které zprostředkovává v České republice ZDE. Její vášní je kosmetika TIanDe. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.