Můj život beze mne

Asi tak ve 20 letech jsem viděla film, jmenoval se Můj život beze mne. Byl o mladé mamince, která zjistila, že umírá a nikomu to neřekla. Začala zařizovat svůj život na odchod na život bez ní pro děti a manžela.

Byl to totální doják, který jsem obrečela. Neskutečně jsem brečela a ten film vyjadřoval můj hluboký strach, který se mi vracel – že umřu jako mladá a nechám tady rodinu.

Často jsem se k myšlenkám k tomu filmu vracela, až jsem na něj zapomněla.

Po letech jsem ležela v posteli, kdy jsem byla fyzicky totálně na dně. Ležela jsem v posteli a čekala jsem na vyšetření, zda mám únavový syndrom nebo rakovinu v terminálním stádiu. Intuice mi říkala, že jsem v pořádku, kolegyně Jarka Matušková a Hanka Mokrá mi říkaly, že to bude dobré. Přesto, ležela jsem v noci v posteli, ráno měla jít na krev a zmítala jsem se v panických strachách. Co když umřu? Vzhledem k tomu, že mne týden před tím odvezla sanitka, protože jsem se nemohla hýbat a měla jsem tak málo energie, bylo to opravdu těžké.

Došlo mi, kde jsem na sebe zapomněla? Zapomněla jsem totálně na svoje sny! Vždyť moje přání bylo žít na Bali!!! A tu noc jsem se rozhodla, že bez ohledu na to, jak se bude vyvíjet můj zdravotní stav, já se uzdravím a jedu na Bali. (Měla jsem únavový syndrom, ze kterého jsem se dostávala několik měsíců).

Tento sen jsem si splnila až za rok a půl, kdy už jsem se cítila natolik silná to zvládnout a už jsem cítila, že nechci na nic čekat! Že stačilo! Že už nemusím čekat na mého muže, nebo na něco a že prostě vezmu malého syna a letím… Po mém rozhodnutí se mé přání začalo krásně skládat…

Když jsem odlítala z Bali, věděla jsem, že se tam vrátím, že to je můj sen. Být tam. Na billbordu byl nápis: s Bali se neloučíš a já přesně věděla, že to tak je. Ale návrat byl pro mne náročný a svůj život jsem si v Čechách začala uzpůsobovat jako na Bali! Bez spěchu, stresu, prostě ve svém rytmu. Stejně tak ale jsem po Bali toužila. Jenže pořád se sen vzdaloval.

Dala jsem rozhodnutí, že nevím jak, ale že do 3 měsíců letím na Bali a pak na to zapomněla. Užívala jsem si život v Čechách a na Bali vůbec nemyslela. Můj muž nakonec navrhl přesun na Bali a je z toho stěhování i s mými kolegyněmi, mými nejlepšími přáteli – můj sen se naprosto „upgradoval“. Proč o tom píši?

V průběhu 32. roku jsem několikrát málem umřela. Opravdu jsem cítila, že jsem se rozhodovala, zda odejít či zůstat. A mé kolegyně metodou JIH a já svými rozhodnutími jsme mi totálně změnily život. Metoda JIH mi zachránila život.  

Teď zařizuji svůj život beze mne, protože odsud odjíždím:

Došlo mi, že si opravdu zařizuji můj život beze mne – opustila jsem naše psy – což pro mne byly další děti a nikdy bych si neuměla představit dát pryč. Najednou jsem cítila, že je to naprosto přirozený proces a zařídila jim nádhernou péči a exkluzivní páníčky. Ustávala lidi, že jsme bezcitní a bezpáteřní, šílené sms a nenávist, i závist lidí. Nakonec pejskové mají tolik lásky u nových páníčků, mají se krásně, mnohem lépe i než u nás, je mi z toho blaženě.

Zařizuji tu svůj život, který tu opouštím a došlo mi, že tohohle jsem se nejvíc bála, ale že to dopadlo úplně nejlíp jak mohlo. Zařídila jsem za sebe náhradu na tréninky na koních, zbavila se věcí, zařídila administrativu. Ukončila spoustu záležitostí. Opouštím to zde, láskou k sobě, abych si mohla splnit sen.

Mnoho lidí si myslí, že jsme blázni, celý svůj život zabalit do 30 kg a odletět…

Je mi krásně… Protože to je můj život a žiju ho já a je jen na mne, jak si ho zvolím, láskou k sobě i k ostatním. Před pár dny mi hlavou letělo: „Můj život beze mne.“  A je nádherný, že starý život opouštím, ale ne z těla fyzického a pro mne do mnohem luxusnější verze! Děkuji za to!

Můj nový záměr – dlouhý a naplněný život! Minimálně do 90 a výš!

Irena Brejchová
Irča Brejchová je životní kouč, lektor a vizionář, který věří v neomezené možnosti každého z nás. Pomáhá lidem ke spokojenějšímu životu, díky metodě osobního rozvoje emočního naciťování metodou JIH a skrze její neochvějnou lásku a víru v sebe a každého z nás. Inspiruje stovky lidí k lepšímu životu. Je spoluautorkou metody JIH, autorkou a Tancem k sobě. Její vášní je také přírodní kosmetika TIanDe. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.