Metoda J.I.H.®

Jasné  Informace  Hned emočním naciťováním

  • Umíte si představit, že na většinu potíží může přijít rychlá a velká úleva?
  • Umíte si představit, že váš život bude mnohem jednodušší a nebudete na něj sami?
  • Zní to možná až neuvěřitelně?

 

Samotné mi to dříve přišlo nemožné, až absurdní. Dnes chápu, že můžu žít ve svém stavu lehkosti a když přijde problém, řeším ho. Když mi to přerůstá přes hlavu, vím, na koho se mám obrátit. Nikdy jsem nebyla šťastnější. Nikdy jsem nebyla zdravější. Nikdy jsem neměla více energie, síly, úsměvu na své tváři jako to je dnes. Snila jsem o něčem, co jsem pochopila, že je skutečně možné.
Irena Brejchováspoluautorka metody J.I.H.

Co to je metoda J.I.H.?

Metoda J.I.H. (odvozená od křestních jmen autorek – Jarka Matušková, Irena Brejchová, Hanka Mokrá) je technika emočního naciťování, emoce jsou zde „základním stavebním kamenem“. Písmena JIH vyjadřují i Jasné Informace Hned - protože skrze naše nacítění vnímáme důležité informace pro daného člověka.

Metoda J.I.H. pracuje s emocemi, terapeut je schopen nacítit vědomé i ne vědomé pocity. Tato metoda vznikla hledáním nejdříve Jarky Matuškové, Haničky Mokré, poté jsem se k nim přidala já. Hledala jsem úlevu, možnosti a přivedlo mě to k Jarušce Matuškové a za pár měsíců začala naše spolupráce a  metoda J.I.H.

S klienty pracuji v naprosté neutralitě, nehodnotím, neposuzuji. Cítím jejich emoce, jdu po emočních vrstvách a jsem schopná rozklíčovat jejich příčinu, dobu vzniku a rovnou i odstranit a ulevit. Klient tedy dění spíše pozoruje, někdy se v něm otvírají emoce, že u toho brečí, dochází mu souvislosti – už na sezení, či později. Většinou rozumem nechápe, co se to úplně děje, ale cítí změny uvnitř sebe, ulevuje se mu. Výsledkem vyčištění je stav klidu, neutrálu, kdy se člověk dostává k sobě samému. Po terapii mu více dochází záležitosti, má mnoho Aha momentů. 

 

Jak metoda J.I.H. pracuje?

Metoda J.I.H. – terapie či nový životní styl?

Metoda jako úleva při potížích může fungovat na rychlé řešení potíží, tedy zde člověk jde na jednu či dvě sezení, co potřebuje vyřešit. Jsou lidé, kteří na sobě chtějí pracovat více, taková jsem třeba já. Ti mohou využít další nabídku, kterou v rámci Centra obnovy životní harmonie, s.r.o. nabízíme. Metoda J.I.H. se může stát i vaším životním stylem.

Co to znamená metoda J.I.H. jako životní styl?

Jednou jsem si uvědomila, že můj život opravdu mohu rozdělit na období před a po spolupráci s mými kolegyněmi Jarkou Matuškovou a Hankou Mokrou. Já sama jsem chodila k Jarušce na sezení a přihlásila jsem se k ní na Školu života – projekt na sebe rozvoj (v tu dobu jako kineziolog – dělala jsem terapie pomocí kineziologie One Brain). Tak mě fascinovala práce, kterou holky dělaly, že jsem si moc přála se to naučit a pochopit. Později jsem s holkama začala úzce spolupracovat.

Došlo mi, že metoda J.I.H.se stala mým životním stylem. Když mi není dobře, neplácám se v tom. Zavolám, pořeším a přichází velmi rychle úleva.

Dřív jsem trpěla na velké bolesti hlavy, velmi často jsem byla nemocná, měla jsem velké zažívací problémy. Dnes? Nic z toho neznám. Většinu času jsem fakt spokojená, a když je mi nedobře – vím, že to může mít rychlé řešení. Spoustu věcí jsem si schopna již dnes vyřešit sama, a když nevím, obrátím se na mé kolegyně. Dnes jsem šťastná, zdravá, spokojená, užívám si přítomnosti. Vím, že v životě nejsem sama, že jsem přijímaná opravdu taková, jaká jsem. A že všechno má nějaké řešení.

Metoda J.I.H. jako nový životní styl:

Momentálně existuje přes 10 projektů práce na sobě a více než 10 lektorů metody J.I.H.

Můžete začít:

Terapií

Školou života

Automatickou kresbou diagnostickou

A dalšími aktuálními semináři v nabídce