„Je možné se zamilovat do jedné a té samé osoby?“

Nedávno jsem dostala otázku: „Irenko, je možné se znovu zamilovat do jedné a té samé osoby?“

Tahle otázka mi vykouzlila úsměv na tváři… A nutilo mne to k rekapitulaci toho, jak jsem to měla já…
Je to přesně rok, co jsme s partnerem měli naprosté neshody. Hádali jsme se, rozcházeli jsme se…

Důvodem hádek byl prý jediný důvod – změnila jsem se. Ano a to hodně… Stála jsem na svých nohou, měla jsem své sny, své cíle, za kterými jsem si chtěla jít a nebylo to jednoduché pro mého partnera.
Změnila jsem se, že jsem věděla, že vztah mi přestává vyhovovat a stejně tak to v podstatě cítil můj partner… Nebyli jsme schopni říct si, že na to „kašlem“… Měli jsme se stále rádi.. Byli jsme přece rodina – s dětmi, měli jsme všechno společné…

woman-641528_1280Jenže, každý očekával a chtěl něco jiného. Já už chtěla více opravdu partnerský vztah, ve kterém budeme otevřeně sdílet, mluvit naprosto otevřeně a na rovinu a nebudeme mít před sebou sebemenší tajnosti..

Můj partner byl zvyklý na „normální“ vztah… Ve kterém nějaká ta tajnůstka je běžná, kde občasná lež je v pohodě… Kde něco jiného si člověk myslí, cítí a něco jiného říká. Už jsem to nechtěla žít.

V mé práci pracuji s emocemi a emočně naciťuji (metodou JIH®) a jsem velmi citlivá i na různé nuance pocitů klienta, díky tomu mohu pomoci mnoha lidem. Ale jsem na to citlivá i doma. Mám vedle sebe mé přítelkyně a kolegyně, se kterými tuto naprostou otevřenost máme a život je opravdu díky tomu úlevný i svobodný. Díky tomu vnímáme věci takové, jaké jsou, pod povrchem věcí, ne takové, jaké se zdají být. (Více na předvánočním semináři Metody J.I.H.)

innocence-450025_1920

Partner v podstatě ani nechápal, co po něm chci. Cítila jsem, že mi něco jiného vysílá v emocích a neverbálně a něco jiného mi říká slovy. Přišla jsem si chvílemi hrozně a říkala jsem si, zda jsem se fakt nezbláznila… Protože on si to o mne chvílemi už myslel.

Jenže… Opřela jsem se o sebe a to, jaký já chci vztah.. Cítila jsem, že chci muže, který mne bude opravdu milovat – ne, že to bude román z červené knihovny, ale že mne bude respektovat, tolerovat a že mi dovolí růst a být opravdu sebou… Dá mi lásku, ale nebude mě chtít vlastnit… A také jsem chtěla muže, který také si dovolí své sny, dovolí si sebe. Otevře se sám sobě a tomu, co skutečně cítí a půjde si za tím, co chce…

Náš vztah procházel hezkými a ošklivými chvílemi. Jak to tak v životě bývá. Až nakonec krachnul úplně. Bylo za tím mnoho slz, strachu, kdy jsem se cítila na dně. Věděla jsem ale, že nechci jít zpátky, že ani nemůžu. Věděla jsem, že chci být plně sebou…

Věděla jsem, že chci jít Pravdou a láskou. To znamená svět bez faleše, kdy mohu tomu druhému plně důvěřovat a opřít se o něj.. Něco, co je v lidstvu (v kolektivním vědomí) takřka nemožné, v co lidé přestali věřit. Věděla jsem ale, že po tomhle z celého srdce prahnu a toužím…

Partner toho nebyl schopný a udělal něco, co je možná v naší společnosti běžné.. Začal se porozhlížet po jiných ženách, protože doma to pochopení neměl… Já jsem to cítila, ale neměla jsem důkaz a vysílala jsem přání, ať je to už opravdu viditelné. A tak se stalo.

bridge-1342422_1920

KONEC

Bylo to pro mne vysvobozením. Už jsem věděla, že to je pro mne ta poslední tečka a vše mělo rychlý spád… Byl konec. Našla jsem si jiné bydlení, řešila jak s naším synem… V noci mi neskutečně chyběl, neležel vedle mne.. Neopírala jsem se ale o to, co bylo, ale o to, co chci.. A o mé sny.. A ty mi dávaly neskutečnou sílu.

Můj bývalý muž prošel různými fázemi od naštvání na mne, ublížení, ustávání od okolí, že já jsem vlastně „kráva“, že kvůli „takové blbosti“ bortím rodinu.. Ale… Až mě a nás jako rodinu ztratil úplně, došlo mu, co jsem po něm za celou dobu vlastně chtěla…

Věděl, kdy mi lhal a že mi lhal, kdy mě „balamutil“ a kdy si na mne vylejval jeho nezpracované věci.. Viděl to, kdy ho trápila práce, ale bouchnul a vylil si na mne ten vztek kvůli jogurtu v ledničce… Viděl spoustu situací za náš vztah a teprv mu to došlo…

Jenže já byla už pryč. Nechtěla jsem, aby se mne už ani dotknul, pohladil… A já opravdu cítila, že jsem ho jako partnera přestala milovat. I on to začínal cítit… Že se otevírám novému životu a novým možnostem… Bez něj.

heart-1137259_1920

NOVÝ VZTAH

Dneska vedle mne již pár měsíců stojí báječný chlap, který je ke mne upřímný a otevřený a který nemá potřebu mi lhát, protože ví, že opravdu nemusí. Nedělám mu scény, kdy bych mu ubírala jeho svobodu. Ale umím být i rázná a přímá, pokud se mi opravdu něco nelíbí a pokud to je potřebné.

Miluji ho takového, jaký je – láskou, která ho nesvazuje, ale umožňuje mu růst…
Dneska vedle mne je chlap, který miluje opravdu mne a já to z něj konečně cítím. Každý stojíme na těch svých nohou a tvoříme si své sny, svůj život a přitom ten život sdílíme společně.

Nevlastníme se, ale milujeme se a čas, který máme spolu, když jsme spolu – ten si umíme užít. Není to červená knihovna, je to o komunikaci, o práci sám na sobě. Učíme se otevřeně mluvit a pojmenovávat naše pocity. Cítím důvěru a otevírám své srdce tak, jak jsem vůbec doposud neznala. Není to chlapem, je to také mnou, jak důvěřuji a otevírám se samotnému životu já sama.

Zažíváme sex a milování, o kterém se mi ani nesnilo… Není to pokaždé, zažíváme chvíle, kdy unavení vedle sebe uleháme a sotva si dáme pusu na dobrou noc… Bereme to, jak to přichází… A je to ten nejbáječnější parťák pro život, kterého si můžu přát… Plánujeme svatbu…

valentine-1651353_1280
Koho by však napadlo, že to bude vizuálně ten stejný muž a otec našeho dítěte… Přesto, úplně jiný. Má přání se mi opět splnily, jen cestou, kterou člověk fakt nevymyslí… (více o tvoření reality ZDE)

Irena Brejchová
Irča Brejchová je životní kouč, lektor a vizionář, který věří v neomezené možnosti každého z nás. Pomáhá lidem ke spokojenějšímu životu, díky metodě osobního rozvoje emočního naciťování metodou JIH a skrze její neochvějnou lásku a víru v sebe a každého z nás. Inspiruje stovky lidí k lepšímu životu. Je spoluautorkou metody JIH, autorkou a Tancem k sobě. Její vášní je také přírodní kosmetika TIanDe. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.