Cesta ke snu jménem Bali…

Před několika lety, když jsem viděla fotky lidí z pláží, vždy uvnitř mne píchlo, cítila jsem závist a pocit nedostatku, že tohle já nemůžu.

Když jsem viděla lidi, co žijí u moře, či často cestují, mají volný styl života, říkala jsem si, to by bylo krásné a významně jsem si povzdechla. Došlo mi, sakra, ale to já chci taky!! A že někdo takhle žije, neznamená to, že já nemůžu taky! Ba naopak, je mi to obrovskou inspirací.

Slyšela jsem několikrát o místě jménem Bali, a tak jsem toužila tam být. Zažít to. Nejen na dovolenou. Ale mít větší možnosti. Můj účet tomu absolutně neodpovídal.

Dělala jsem práci, kterou jsem milovala, osobní konzultace metodou JIH, ale nevyhovovala mi časová vázanost. Došlo mi, že musím začít studovat on-line, já, absolutní technický antitalent – to jsem o sobě prohlašovala.

Musela jsem se začít učit a studovat a očekávala jsem, že když projdu jedním kurzem on-line podnikatelů, udělám, co říkají, hned zbohatnu a můžu jet. Ono se to ale nedělo. Nevěděla jsem, že za tím u těch lidí jsou měsíce, roky soustavné práce, studia, rozvoje, vývoje.

Moje přítelkyně Jarka Matušková jednoho dne prohlásila: „Potřebuji najít nějaký vhodný multilevl.“ A já jí odpověděla: „Jaruško, super, jdi do toho.“ A sama jsem říkala, že tohle není cesta pro mne. Jaruška si přitáhla nádherný MLM – firmu TianDe, která jde dělat i on-line, já za pár týdnů šla do toho s ní taky. Hlava mi říkala, co blbneš, chceš dělat tolik projektů a určitě ne žádný multilevl (nevěděla jsem moc, o čem MLM je, ale bylo to pro mne jako pro mnoho lidí sprosté slovo). Srdce a pocit byl ale tak nadechující se a jasný. Prostě mě to nadchlo…

Netušila jsem, jak náročná cesta to pro mne bude. Jenže – to je každá cesta k cíli, když neznáte cestu. Není nic růžového, dopředu nalajnovaného, kdy přesně víte. Máte někdy pochyby, chvílemi se bojíte, chvílemi se ztrácíte… Prostě je to život :).

Nikdo mi neřekl, že jakékoli podnikání a stejně tak i MLM je chvílemi fakt fuška. Je to prostě jen o vás, o vaší plné zodpovědnosti. Musíte se učit, udělat tolik věcí s absolutní vírou v dobrý výsledek, nejlépe se skutečnou láskou v to, co děláte, v nadšení, zároveň v nelpění na tom, jak to má přesně vypadat. Hlavou si můžete nalajnovat přesný růst, skutečnost je chvílemi sakra jiná.

Ale? Neměnila bych!

Miluju stále metodu JIH, dělám ji pořád při osobních konzultacích s lidmi (chtěla jsem ji opustit, ale prostě ji miluju). Jenže, bláhová jsem si myslela, že do světa byznysu nepatří… A kývla na svět rozumu. Odpojila jsem se dvakrát od vlastního cítění a jela naučeně hlavou. Stálo mne to dvakrát pobyt ve tmě – vnitřní stav, kdy necítíte nic, než strach, pocit odpojení, absolutní samotu a vnitřním zrakem jsem skutečně viděla tmu…

A to byl velmi mírný dopad, protože se mi stalo, že duše ztrácela sílu, kdy jsem ji v sobě opravdu zazdívala, odpojila jsem se od ní a jela tak, jak jede mnoho lidí v byznysu.

Kolegyně a přítelkyně Jarka Matušková a Hana Mokrá mne cítily a vnímaly. Věděly, že je se mnou opravdu zle a minimálně dvakrát za poslední 2 roky mi doslova zachránily život – metodou JIH.

U druhých člověk některé věci vidí, u sebe ne – hlavně, když se odpojí od vlastních pocitů.

Cítění je náš nejdůležitější barometr, náš navigační systém, který potřebujeme u sebe vnímat.

Dokonce při tom koloběhu práce, práce, povinnosti – jsem naprosto zapomněla na svůj sen – na mé cestování na Bali. Když už jsem měla peníze, neměla jsem čas a říkala jsem si, že nemůžu teď odjet, až… Až… někdy. A ani se mi už nechtělo. A pak jsem na ten sen i zapomněla. Při únavovém syndromu minulý rok – má první tma – dlouhá – jsem jednu šílenou noc plnou panik, jestli neumřu, zjistila – kde jsem nechala svůj sen? Kam se podělo Bali? Kam se poděla má přirozená radost?

A tak jsem si před rokem a půl namalovala a vytvořila s mým synem mapu snů. A dala si tam také cestu na Bali. Náš Kryštůfek si tam dal v podstatě jen Bali 😊.

A co se stalo?

Tento rok nebyl jiný než předtím, ale já v sobě jsem se rozhodla. Pocit, že je mnoho věcí, kam dát peníze, co dělat, že tohle a tamto se musí udělat, je pořád. Ale v sobě jsem se konečně ROZHODLA, že tentokrát už prostě musím odjet!! Že prostě bez ohledu na okolnosti – já tento rok jedu!!

Navíc – díky mé cestě, díky práci v TianDe, díky on-line cestě, po které nějaký ten rok jdu, jsem už mohla!!

Nejdřív jsem doufala, že pojedu s někým, sama jsem nešla ani do kina. A došlo mi, že pokud budu na někoho furt čekat, asi se nedočkám… A tak jsem si řekla, že klidně pojedu sama!

Týden na to jsme se přihlásili s Jaruškou na online seminář, který vedl Michal Fiala žijící teď na Bali… A dnes?

Právě sedím u něj v krásném domě na Bali a vedle mne spí syn Kryštůfek. Pro manžela by starání se o firmu (www.nakupuj-tiande.cz) a ještě o syna bylo moc, takže bylo rozhodnuto, syn pojede a užije si to se mnou…

Dnes jsme nakonec s Kryštůfkem byli přesně před jeskyní, kterou si před rokem a půl nalepil na jeho mapu snů… A jelikož nastoupil do první třídy, učíme se spolu chvíli každý den tady…

Na Bali je fakt krásně a pokud Vás zajímá více, sdílím každý den naše zážitky zde.

A co vy? Jaké máte vy sny? Nezapomínejte si je plnit.

Přeji všem nádherný čas a užívejte 😊.

 

Irena Brejchová
Irena Marek Brejchová je žena, která objevuje život. Miluje metodu JIH, boha/vědomí/universum, samotný život. Jejím koníčkem jsou nádherné náramky z Bali, které zprostředkovává v České republice ZDE. Její vášní je kosmetika TIanDe. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.