5 kroků k vlastní hodnotě

Naši hodnotu máme již od narození a ještě mnohem dříve. Jsme proudem nádherné boží energie, která se skrze nás projevuje. Hodnocením, posuzováním, touhou se zavděčit, být milován a příjímán, postupně ztrácíme sebe.

Je potřeba místo ocenění zvenčí, ocenit sebe. Místo čekání, až někdo uzná naši hodnotu, vnímat sebe, co mám rád, na co mám chuť a do toho se pustit. Žijeme vlastní život 24 hodin sami se sebou. Se sebou i z tohoto života budeme odcházet. A jediné, co nás bude zajímat a mělo by – jak se v životě cítí každý z nás a podle toho jednat – v souladu se svým já a se svou duší.

Je možné se lehce podceňovat, je lehké i velmi rychle „nabubřet“ a dostat se do pocitu nadřazenosti. Je to plíživý pocit samolibosti. Vnímáním sebe, učením se pracovat se svými pocity a myšlenkami se dostáváme do naší podstaty, do našeho pravého já, odkud můžeme čerpat ze své duše, ze svých darů a v tom je naše pravá hodnota.

Všichni z nás toužíme potom, aby nás druzí milovali, oceňovali, ale nestane se to dřív, pokud se plnohodnotně nestaneme parťákem sami sobě. To, jak zacházíme sami sebou, to, jak jsme schopni se ocenit, to vše jsou obrovské dary. Nejdůležitějším úkolem je láska k sobě a pravdivost k sobě samým… To je cesta požehnání a cesta radosti naší duše. Naše síla a největší hodnota je být plnohodnotně v souladu se sebou samými.

V naší hodnotě nám brání naše mysl, která se snaží neustále vířit myšlenky, odvádět nás od toho, kým skutečně jsme…

Sama mám pár jednoduchých „pravidel“, které se na své cestě učím aplikovat… První mi zní v hlavě skoro každý den.

  1. Nehodnoť, neposuzuj
  2. Nesrovnávej
  3. Nedokazuj
  4. Nezachraňuj
  5. Neřeš, co si o Tobě myslí ostatní

DĚLEJ VĚCI JEN A JEN KVŮLI SOBĚ – kvůli tomu že:

  1. Ti to dělá radost
  2. Vidíš v tom smysl a naplnění
  3. Chceš se rozvíjet
  4. Miluješ sebe a život
  5. Jsi sám sebou

Žij co nejvíce v přirozenosti každého okamžiku – tady a teď!

Chápu, že jsou chvíle, kdy to nejde, kdy se člověk sám v sobě ztrácí… Od toho zbožňuju metodu JIH, která dokáže odstranit emoční a myšlenkové nánosy, se kterými si neumíme poradit a naladit nás zpátky k sobě samým. Můžete se mnou zkusit osobní konzultaci (i po telefonu) a pokud Vás trápí negativní myšlenky, udělala jsem tento jednoduchý on-line kurz, podívejte.

Přeji všem ten nejkrásnější den.

Irena Brejchová
Irča Brejchová je životní kouč, lektor a vizionář, který věří v neomezené možnosti každého z nás. Pomáhá lidem ke spokojenějšímu životu, díky metodě osobního rozvoje emočního naciťování metodou JIH a skrze její neochvějnou lásku a víru v sebe a každého z nás. Inspiruje stovky lidí k lepšímu životu. Je spoluautorkou metody JIH, autorkou a Tancem k sobě. Její vášní je také přírodní kosmetika TIanDe. Více o Irče si přečtěte ZDE __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.